Evropská unie poskytuje možnost financování širokému spektru projektů různých odvětví. Společnost Advanced Design Solution se zapojila do těchto projektů:

Výzkum a vývoj nových nízkoprofilových náprav, přídavné převodovky a elektrického pohonu nezávisle zavěšených náprav pro vysoce mobilní vojenská vozidla, spolufinancovaného Evropskou unií z OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Projekt navazuje na předchozí projekt výzkumu a vývoje a jeho cílem je rozšíření produktové řady. Významným cílem projektu je vývoj elektrického pohonu nezávisle zavěšených náprav.

Marketingová podpora mezinárodní konkurenceschopnosti Advanced Design Solution s.r.o. v rámci operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Náplní tohoto projektu je účast společnosti na světových veletrzích obranné a bezpečnostní techniky.

Rozšíření a modernizace vývojového centra agregátů podvozků pro terénní vozidla, spolufinancovaného Evropskou unií z OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Tento projekt navazuje na předchozí vývojové aktivity s cílem rozšířit a modernizovat zázemí pro výzkumné a vývojové oddělení a vytvořit vhodné prostorově-technologické podmínky pro vývoj v oblasti nízkoprofilových náprav, nové generace přídavných převodovek a implementace elektrického pohonu do nezávisle zavěšených náprav.
EU projekt 4
EU projekt 3
EU projekt 5